Úvod patřil mladým muzikantům, kteří pod taktovkou Jiřího Vojtěcha zahráli skladbu Mužně vpřed, pak však přehodili žánrovou výhybku, i když v úpravě pro dechový orchestr, zahráli rockovou skladbu Bohemian Rapsody z repertoáru Queen či Thriller Michaela Jacksona. Na něj se taktovky ve své dirigentské premiéře ujal Lukáš Bořek.

Ten oddirigoval i směs z muzikálu Andrewa Lloyda Webbera The Phantom Of The Opera či skladbu Tequila.

Závěr patřil nesmrtelné písničce Škoda lásky Jaromíra Vejvody.

Stejně pestrý repertoár předvedli i muzikanti z Městské hudby Františka Kmocha řízené Miloslavem Bulínem. I oni začali klasicky, Zlatou Prahou Františka Kmocha a Českými notami Evžena Zámečníka, tenory Dany Kašparové a Václavy Boskovicové pak vynikly v Caprice Vienois od Fritze Kreislera, k Webberovi se vrátili i Kmocháci, a to Angelikou se sólovou flétnou Jany Havlíkové.

Klarinetistky Marcela Mádlíková, Martina Hrbková a Kateřina a Martina Zeminovy zase zazářily v tradičně hrané Ježkově Bugatti stepu.

Jediným, kdo si ten večer za mikrofonem zazpíval, byla Ladislava Černá, která zapěla Děvče z Moravy Bohuslava Martinů, pozounisté Antonín Štěpánek, Tomáš Petráček, Jiří Vencl a Jan Křička zase vynikli ve skladbě Ze dne na den Jaroslava Ježka.

Na ty nejklasičtější Kmochovy skladby, Česká muzika a Kolíne, Kolíne se obě kapely spojily a roztleskaly a rozezpívaly sál.

„Oba působíme a hrajeme v jednom městě a je celkem přirozené, že bychom měli spolupracovat. A takovýto koncert by měl ty mladé nabudit. Myslím, že to rozhodně není poslední společná akce,“ shrnul Miloslav Bulín, dirigent Městské hudby Františka Kmocha.

Celým večerem zasvěceně provázely Hana Zrůstová a Jana Kašparová.

Zdeněk Hejduk