Své dílo mohli všichni zúčastnění vytvořit jakoukoli výtvarnou technikou. Z několika desítek výtvorů bylo těžké vybrat ty nejhezčí. Hodnotila se i díla nejzajímavější, nejmenší, největší a nejbarevnější.

„S výstavami jsme začali zhruba před třemi lety. Jako první téma byly pohádkové postavičky. Další téma pak byli motýli a na podzim jsme dělali listování,“ říká ředitelka knihovny Eva Vedralová. Z vystavovaných děl sršela originalita a hlavně práce, kterou do nich jejich autoři dali. Výstava zabrala celou místnost a jsou na ní k vidění nejen obrázky, ale také výrobky z papíru, víček od pet lahví, ubrousků, modelíny a ze spousty dalších materiálů.

„Soutěž byla vyhlášena původně jen pro čtenáře naší knihovny, ale k naší radosti se do ní zapojili i některé třídy místních škol.
Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií – mladší děti, starší děti. Zvlášť jsme pak ještě hodnotily kolektivy,“ popisuje výstavu ředitelka knihovny.
Mezi vystavovateli jsou děti z první, druhé, ale i páté třídy. Porotu tvořily knihovnice a Zdeňka Bočková z kulturního střediska. Dále se pak vybírala ta „nej“ díla.

„Nejoriginálnější výtvory měla Základní a praktická škola hlavně proto, že pro tvorbu svých děl použili velké množství materiálů. Například vytvořili věneček z kusů plastových lahví nebo kytičky z ubrousků,“ vypráví ředitelka Vedralová. „Bylo velice těžké všechna díla zhodnotit, protože každý výtvor je úžasný a sám o sobě originální,“ dodává Eva Vedralová. Autorům děl se díky této výstavě podařilo v knihovně vytvořit tu pravou jarní atmosféru.

Veronika Sobíšková