A co to vlastně Kašpárkův Brod je? Jedná se o mini, hudebně divadelní, festiválek nejen pro ty nejmenší. Celou akci má na triku projekt Kašpárek v rohlíku, jenž funguje na bázi propojení divadelních prvků spolu s hudbou. Projekt vznikl kvůli nedostatku původních písniček, které by se líbily dětem, ale i jejich rodičům. Zkrátka kvůli tomu, aby se mohli bavit děti a rodiče najednou. Na tomto všem pracuje několik umělců, kteří se stali Kašpárkovi kamarády. Jsou jimi například Márdi z Vypsaný FiXy, Sergente Peper, Buchty a loutky, Babuljakovi námořníci, Circus Sacra, Stalo se, Wohnout a mnoho dalších.

Ovšem v Českém Brodě u evangelického kostela svaté Trojice v parku toho bylo na programu mnohem víc. Program festivalu, který končil až v nočních hodinách, byl nabitý až k prasknutí. Vše začalo v pravé poledne, kdy byli návštěvníci vpuštěni do areálu. Poté již následovaly jednotlivé položky programu, jako byl například průjezd Kašpárka a jeho muzikantů Českým Brodem, nejrůznější scénky a písničky, potrhlá groteska s názvem „Sešli se 3 a stalo se“, Kašpárkova černá mše, diskotéka s DJ Kashparkem a další. Ale největším lákadlem se stalo ježdění na stupátku či v kabině popelářského vozu. Na svezení se stály až několik desítek metrů dlouhé fronty. Jako doprovodný program byla připravena obří postel s velikými polštáři, kde se odehrávala nekončící polštářová bitva, trampolína, kreslení a výroba nejrůznějších děl, ale nechybělo ani občerstvení pro děti i dospělé.

Celý příjemný, pohodový a slunečný den zakončil veliký koncert Kašpárka v rohlíku. Ten začal v půl osmé večer ve velkém stanu, který byl ovšem pro všechny děti rázem malý, protože ho naplnily během pár minut k prasknutí. Kašpárek v rohlíku představil své nové album s názvem Kašpárek navždy, ale slyšet jste mohli i písničky ze staršího alba Bejbypank. Na koncertě vystoupil například Márdi, Blanka Šrůmová, Honza Kalina a spousta dalších. Několik desítek dětí se okamžitě dalo do tance a nebyly jediné, kdo se bavil. Dospělí sice postávali kolem, ale nožkou do rytmu dupali. Na závěr byl připraven ještě Kašpárkův barevný večerníček před spaním a potom už hurá do „hajan“.

Veronika Sobíšková