Na náměstí v Českém Brodě opět svítí vánoční strom. Slavnostní rozsvícení proběhlo během Adventního průvodu světýlek, jehož pátý ročník se konal v pátek v Českém Brodě.

Davy lidí proudily na náměstí, kde se v šest hodin večer sešli všichni, kteří se chtěli zúčastnit tradičního průvodu městem s lampiony.

Ještě před začátkem celého průvodu pronesl starosta Českého Brodu Jaromír Fischer před radnicí slavnostní řeč, ve které zdůraznil význam rodiny nejen v tomto předvánočním období.

Poté už mohl celý průvod vyrazit do ulic města. Had lidí s lampiony se pod vedením českobrodské gardy vydal městem ke kostelu a vánočnímu stromu, který se po chvíli slavnostně rozsvítil.

Pod ním si účastníci průvodu nebo i náhodní kolemjdoucí mohli poslechnout pěvecký sbor VOX BOHEMICA. Slavnostní večer poté pokračoval v kostele svatého Gottharda.

Celý průvod čítal přibližně 300 účastníků. Skutečnost, že na akci každý rok přichází více a více lidí potvrzovala i Jana Kratochvílová z občanského sdružení Leccos, které se podílí na pořádání této akce. „Když tato tradice vznikala, chodili jsme rozsvíceným městem a byla nás jen menší skupinka. Nyní chodíme zhasnutým městem, což přidává akci na kouzlu a každým rokem účastníků přibývá,“ prozradila.

Martin Šnajdr