Ty zaplnily nejen stovky tanečníků a bavících se párů i rodin, ale i hudebních a pohybových skupin. V restauraci Budvarka vyhrávala kapela Elka, v prostoru před salónky tradičně kolínské Combo 2, na pódiu velkého sálu se pak střídala dechovka Březovanka a skupina Emma z Machova u Náchoda.

Po loňské premiéře se letos hrálo i v malém sále, kde sedící i tancující těšila formace BTK, jejíž členové se oblékli jako mniši. V bohatém programu nechyběly mažoretky Srdíčko Jarmily Pavlíčkové, skupina Axx břišních tanečnic Ivy Drdové, módní přehlídka svatebních a společenských šatů salónu Pod Zámkem a vystoupení irských tanečnic Tanečního klubu kocoura Modroočko nazvané Celtic Dream.

Tradicí těchto plesů se stalo i premiérové vystoupení pánské taneční skupiny Rasputin, jejíž člen Milan Mazůrka je hlavním organizátorem bálu a Václav Wendy Veselý s Karlem Ledvinou i moderátory, když si přibrali na pomoc Markétu Štochlovou. Rasputin letos oblékl sněhuláky, pod nimiž se skrývali ruští mužíci a zase vzbudil emoce a frenetický potlesk tanečními variacemi na písničku Miss Moskva či ruskou kalinku.

Nechyběla ani bohatá tombola, jejíž hlavní ceny se losovaly přímo na parketu, hlavní tahoun bálu Milan Mazůrka si pak právem odnesl korunu krále plesu. Jako obvykle i tentokrát čistý finanční výtěžek organizátoři věnují potřebným, letos adresátem bude občanská společnost Mela starající se o handicapované spoluobčany.

Zdeněk Hejduk