Pořadatel festivalu, občanské sdružení Prostor, tak navazuje na loňský ročník a sestavuje hlavní i doprovodný program v duchu městských slavností, kde si každý návštěvník najde hudbu, která se mu líbí.

„V loňském roce se ve filmu Alois Nebel objevila píseň Půlnoční, kterou Václav Neckář nahrál se skupinou Umakart. Stala se okamžitě hitem i u mladých posluchačů, možná i díky zajímavému spojení hudebníků ob několik generací,“ uvedla Scarlett Vondrušková, dramaturgyně festivalu.

„Jsme velmi hrdí, že nám Václav Neckář potvrdil účast, a svým vystoupením v pátek 8. června tak završí program na Kmochově ostrově, který bude mimo jiné věnovaný spolkům a skupinám z kolínského regionu,“ dodala s tím, že diváci se určitě mohou těšit i na další hity, jako jsou Stín katedrál, Lékořice, Je ráno, Anno nebo Znala panna pána,“ dodala Vondrušková.

Václav Neckář, zpěvák a herec, známý od 60. let ze skupiny Golden Kids, se proslavil rolí ve filmu Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky, hrál hlavní roli ve filmu Skřivánci na niti a v pohádce Šíleně smutná princezna.

Nazpíval písničky ke známým filmům Jak básníci přicházejí o iluze, Jak utopit doktora Mráčka nebo Páni kluci. Od 70. let natáčí a koncertuje se skupinou Bacily, kterou řídí jeho bratr Jan Neckář.