Mluvčí radnice Šárka Hrubá potvrdila, že město se společností Kopos na další spolupráci a podpoře domluvilo.„Došlo k navýšení o 50 tisíc za kalendářní rok. Smlouva se uzavírá na pět let s možností prodloužení,“ sdělila.

Na festival se i letos chystají známí hudebníci. Mezi hosty Kmochova Kolína jistě zazáří Čechomor s Martinou Pártlovou, jejichž koncert je plánovaný na sobotu. Na radnici věří, že zdravotní problémy neznemožní příjezd slovenskému zpěvákovi Richardu Müllerovi, který má vystoupit v pátek. Potěšit diváky přijedou tuzemské i zahraniční orchestry a skupiny, například z Itálie, Maďarska či Slovinska. Monstrkoncert bude mít letos hosty Annu Julii Slováčkovou a Felixe Slováčka ml.

V Kolíně i mimo něj

Hlavním festivalovým místem bude tradičně Karlovo náměstí. Festival však už tradičně zavítá i na další scény v Kolíně i okolí. Vyhrávat se bude v Dělnickém domě ve Velkém Oseku, v kolínském domově pro seniory i v objektu Senecury Kolín či na Zámecké. Plných osm koncertů je naplánováno do synagogy a nebude chybět ani sobotní Nocturno v chrámu sv. Bartoloměje, kam si Městská hudba Františka Kmocha pozvala sólisty Ondřeje Peteru a Zuzanu Konvalinovou.

Nezapomene se ani na pietní akt u hrobu Františka Kmocha na centrálním hřbitově, odjezd autobusů pro veřejnost bude v sobotu ve 12.40 hodin z autobusové zastávky na Karlově náměstí. A co by to bylo za Kmochův Kolín bez velkého průvodu městem v sobotu odpoledne či bez show mažoretek, které proběhne v neděli těsně po poledni. Letos na festival dorazí třináct mažoretkových skupin.

Na Karlově náměstí a v přilehlých ulicích bude během festivalu zákaz parkování, v sobotu odpoledne od 13:45 do 15:45 bude v době konání průvodu uzavřený průjezd městem od Vodního světa do centra včetně křižovatky s Jaselskou ulicí. Autobusové zastávky na uzavřeném úseku nebudou v provozu. Objízdná trasa povede ulicemi Polepská, Táboritská, Žižkova, U Nemocnice a Benešova.