Programu festivalu se odehraje od 7. až 9. června, 6. června pak bude pomyslný předvoj v podobě tradiční procházky městem a Otevřené ulice. Hlavním hudebním proudem bude tradičně dechová hudba. Do Kolína přijedou desítky orchestrů jak z Čech, tak i ze zahraničí. Posluchači se mohou těšit na vystoupení hudebníků například ze Slovenska, Německa, Rakouska či Maďarska.

Slavnostní zahájení je naplánováno na pátek 7. června od 19. hodině, kdy na Karlově náměstí zahraje Velký dechový orchestr Kolín – Dolní Chvatliny  a Kolínský Big Band se svým hostem, kterým je letos zpěvačka Berenika Kohoutová.

close Program Kmochova Kolína 2024 info Zdroj: Kmochův Kolín zoom_in Program Kmochova Kolína 2024

„Sobotní den bude ve znamení tradic, takže přijměte pozvání na průvod městem a na večerní nocturno v chrámu sv. Bartoloměje. O jeho program se v letošním roce postará Dechový orchestr mladých a pěvecký sbor ZUŠ Jeseník. (…) V neděli nebude chybět tradiční monstrkoncert, který je opět rozdělený do dvou bloků, ve kterých zahraje většina účastníků festivalu,“ zvou organizátoři na webu festivalu.

Chybět však letos nebudou ani hosté z jiných žánrů. Návštěvníci se mohou těšit například na páteční koncert legendární kapely Olympic. Zahraje i folkrocková kapela Moravians s Eliškou Bučkovou. V sobotu po 19. hodině bude pódium na Karlově náměstí patřit Ewě Farne.