„Koncept festivalu zůstává stejný, za poslední tři, čtyři roky už osvědčený. Opět budou dvě pódia, díky Koposu vstup zdarma. Kromě náměstí bude opět osvědčená scéna zejména pro příznivce dechovky v Komenského parku, opět se chystá Nocturno v chrámu sv. Bartoloměje, pasování u Práchovny atd. Nezapomene se ani na program pro děti, který má tradičně velký úspěch. Vloni na Kmochově Kolíně vystupoval Jaroslav Uhlíř, letos přijede publiku bavit Ivan Mládek,“ předeslal místostarosta a připomněl zmíněné trvanlivější kelímky.

Na Kmochově Kolínu se tradičně vytočí hektolitry piva a limonády, zvlášť je-li teplé počasí. Úklid náměstí a vůbec centra města pak firmě AVE trvá několik hodin.

Do úklidu je ale ještě daleko, zatím se diváci mohou těšit na množství tuzemských i zahraničních orchestrů, například z Rakouska, Maďarska, Chorvatska nebo až z dalekého Mexika. Opět bude show mažoretek, mostrkoncert, zahraje cimbálovka, ale také třeba skupina Šoulet, která svému stylu říká dechnofolkswingpunk, přijede Eva Pilarová nebo David Koller.

K doprovodným akcím bude opět patřit Mezinárodní festival běhu nebo Kmochova padesátka.