„Je to nápad našeho manažera Tomáše, který přišel s tím, že bychom se měli zase vrátit tam, kde jsme před těmi patnácti lety začínali, na ulice a náměstí," shrnul kytarista Jan Juklík.

Večer pak kapela v devadesátiminutovém koncertu přehrála především svoji poslední desku Následuj kojota, nechyběly ale ani písničky z dalších desek Kolik váží vaše touha, Soundrack ke konci světa a Hrdina počítačové hry jde do světa.

Kapela na koncert zvolila i originální zamlžené osvětlení s rozsvícenými žárovkami, hned po první skladbě se většina přítomných zvedla a zaplnila malý taneční parket. „Když jsme jezdili stopem, zastavil nám náklaďák se zrním, na které jsme se usadili. To jsme ještě nebyli vůbec známí a ve chvíli, kdy jsme uvažovali o názvu, napadlo nás právě to zrní. Když jsme si později říkali, že je to blbý název, naši nejvěrnější fanoušci nám zase změnu vymlouvali," přiblížili muzikanti historii názvu kapely.

Po rozloučení si nadšení fanoušci vytleskali ještě dva přídavky. Mezi návštěvníky byli nejen Kolíňáci, ale i hudební nadšenci z bližšího i vzdálenějšího okolí.

„Přes kapelu poznáváme i města v republice, tady v Kolíně nás nadchlo, že tu máte, stejně jako u nás, chrám svatého Bartoloměje," svěřila se fanynka Gábina, která s kamarádkou Janou přijela až z Plzně.