Role gratulantů se ujaly českobudějovická kapela Seven a legendární místní Iras. Bohužel, právě českobudějovičtí měli po cestě do Kolína poruchu na dodávce a museli dorazit náhradním autem, a to až o hodinu později.

Což přítomným fanouškům nakonec vůbec nevadilo a hned od první písničky Tma vytvořili parádní rockovou atmosféru. Ta jenom gradovala, když po Sevenu nastoupil znovu obnovený Iras a kotel rozezpíval dnes už kultovními skladbami jako Mistr Jan, Sekeromlat, Golem nebo Sami máme málo.

Hlavní role tohoto večera však patřila Roxoru, který svůj dlouhý hudební set otevřel Křížovou výpravou a přes pecky jako Fata morgana, Cesta do pekel, Kazatel či duetu zpěváka Ondry Marka s Luckou Třešňákovou Zastavte čas se dostal ke křtu LP.  Rolí kmotrů se ujali Honza Kirk Běhunek ze Sevenu, zpěvák Irasu Ben Bártl a David „Dejvy“ Krédl z Rádia Beat, kteří společně desky polili a vhodili mezi nadšené fanoušky.

Poté se nástrojů chopili bývalí členové klávesista Tomáš Matějka, který si během večera zahrál vícekrát, baskytarista Karel Němeček, bubeník Jan Severa a mikrofon vzal do ruky Radek Vaníček, aby natěšeným a rozezpívaným fanouškům nabídky skladby Alkohol, Příšera baskervillská, Arizona, Bye, Bye a S puškou v řadě stát.

Pak koncert pokračoval dál v aktuální sestavě a to se všemi atributy této kapely jako je smrtka s kosou, čertice či coby člen skupiny Kiss pomalovaný kytarista na pódiu. Přestože po půlnoci přeci jenom řady publika trošku prořídly, ti nejvěrnější zůstali až do závěrečné Metal Heart i přídavku Na rozloučenou. Metalové srdce toho večera v Kolíně bilo mnohonásobnou silou. Na pódiu i pod ním.