Vstupenky před koncertem kapely Kryštof v Kolíně již nešly zakoupit, bylo vyprodáno. A ty nejskalnější fanynky se v okolí společenského domu scházely již okolo druhé hodiny odpolední a v podvečer už se táhla na schodišti společenského domu slušná fronta, aby si po otevření dveří mohli příznivci zabrat místa hned u pódia.

Zvukař a technik jako předkapela

Špičková zvuková a světelná technika se stavěla už od deváté hodiny ranní, v devatenáct hodin se ještě ke slovu v celém svém spektru ještě příliš nedostala, pořád ještě se scházející fanoušky bavila coby předkapela dvojice hráč na kytaru a zpěvák s perkusionistou říkající si Topol, která vydala svoji první nahrávku a tvoří ji zvukař a další technik týmu Kryštofa. Tolerantní publikum k nim bylo vstřícné, ale nadšením vybouchlo až ve dvacet hodin, to když za zvuků skladby Vohul basy nastoupily hlavní hvězdy večera.

Z kolínského koncertu kapely Kryštof:

Z kolínského koncertu kapely Kryštof. | Video: Zdeněk Hejduk

Frontman Richard Krajčo, oblečený v roztrhaných džínách a tričku bez rukávů metalové kapely Def Leppard, po nějakých kabelkách nebylo ani stopy, hned v úvodu představil členy skupiny stylem jako když koncert končí a většina přítomných si od prvního akordu zpívala společně s ním. A tak to bylo po celý večer, ty největší hity pěl celý sál sám, nechyběly dvakrát vystřelené efektní konfety, plutí Richarda Krajča s rozsvícenou lampičkou a divadelními rekvizitami mezi fanoušky či závěrečné mexické vlny.

V jeden okamžik přilétly z prvních řad sukénky a noční košilky. „Tedy v začátcích naší kariéry létaly kalhotky nebo podprsenky, ale šaty ještě nikdy a nikde,“ smál se Krajčo a věšel kousky oděvů na mikrofonní stojany nebo obří bubny, jejichž slovo přišlo hned v úvodu koncertu. Samozřejmě zazněly všechny zásadní hity z posledních desek kapely, při jejich interpretaci se energií nabitý frontman ani na chvíli nezastavil, skákal a běhal na vytvořené forbíně mezi fanoušky.

„Teď se říká, že se rozpadáme, dokonce mi volali Petr Janda nebo Leoš Mareš, takže je to asi vážné. Ale jenom omezíme koncertní aktivitu a začneme pracovat na nové desce, už dlouho jsme nic nenatočili,“ vysvětlil Richard Krajčo publiku. Tomu v Kolíně se představil po dlouhých osmi letech. „Tady je to opět výborné a doufám, že přijedeme dřív, než zase za osm let,“ slíbil nadšeným fanouškům, kteří si po koncertu vytleskali ještě několik přídavků mezi nimi i hity jako Obchodník s deštěm nebo Inzerát.