Ta potvrdila svoji zábavnost a pár minut po půl deváté večerní otevřela po přehraném intru svůj hudební set skladbami Kdybych byl ženou, Amsterdam či Ryba se má.

Zpěvák Honza Havlíček přemáhal své nachlazení a tradičně bavil fanoušky namačkané pod bariérami, včetně těch s donesenou vlajkou kapely, svými vtipnými hláškami a posilňoval se zelenou z litrové láhve, kterou pak poslal do davu nejvěrnějším fanouškům. V hodinovém setu došlo i na Vyhulenou hlavu, úpravu hitu Karneval či Dovolenou s Elvisem.

Vzhledem k tomu, že obě kapely měly na netradičně a hodně rockově upraveném pódiu již nazvučené bicí soupravy, netrvala přestavba aparatury nijak dlouho a po krátké přestávce mohl zaplněný sál aplausem přivítat zpěváka Luboše Suchánka oblečeného v tradiční kápi a celou kapelu Komunál.

Jejich koncertní šňůra se jmenuje Best of tour, takže je jasné, že se fanoušci dočkali těch největších hitů napříč celou bohatou diskografií Komunálu sahající od úvodního Beethovena přes třeba Maják nebo Pasťák až po ty největší, které zazněly coby přídavkové: Jedenáct hodin do útoku, Volný pád, který si zpívali fanoušci sami, Tulák či úplně závěrečnou Až mě ráno povedou.

„Jsme rádi, že jsme tímhle naším prvním turné definitivně opustili region a navštívili s regulérním koncertem třeba Brno, Prahu nebo dokonce Ostravu,“ vyznal se po koncertě zpocený Luboš Suchánek fotící se s fanoušky či si s nimi dávající skleničku.