Na pódiu muzikanti rozsvítili nezbytné červené žárovky, něco po půl deváté večerní se chopili nástrojů, aby hned od první písničky Kdo na to má roztančili sál. A všichni společně skončili před půlnocí, ti na pódiu pak bez jediné přestávky, což nemá na tuzemské scéně obdoby.

A samozřejmě během více jak tří hodin sázeli jednu prověřenou pecku za druhou – Hej kámo, Hej bejby dej mi svou lásku, Dlažební kostka, Zase pivo, Somráci, Gorila, Opijem se, Hospody, hospody…, v nichž už léta míchají hudebně rokenrol, blues či reggae a textově opatřují slogany zpívající si několik generací fanoušků.

A Kolín nebyl výjimkou, sborový zpěv se nesl sálem už od první skladby a mezi diváky nechyběly nejen dospívající dívky, ale ani několik dětí. „Je to úplná paráda, když slyším, jak si zpívá plný sál a vidím tu i ty nejmladší. Je to znamení, že rokenrol nezemře a mladí neposlouchají jen pop znějící z rádií,“ zamyslel se jeden z postarších přítomných fanoušků.

Legendární bigbítová formace Brutus to rozjela v kolínském městském společenském domu. | Video: Zdeněk Hejduk

Před půlnocí došlo ještě na několik přídavků, tentokrát hlavně úprav světových hitů, pak už se především zpěvák, hráč na klávesy a nestor kapely Saša Pleska ocitl v obležení fanoušků, aby podepisoval všechno možné včetně trička přímo na fanynce.