Kolín
Vánoční strom v Kolíně rozsvítí v neděli. Adventní akce začíná v 15.30 hodin na Karlově náměstí v Kolíně. Od 16 hodin zahraje Kolínský Big Band a The Swings. K slavnostnímu rozsvícení stromu dojde v 16.45 hodin, poté bude zapálená první adventní svíčka. Následně opět zahraje Kolínský Big Band a The Swings. Přítomní si připomenou vánoční tradice a k vidění bude také živý Betlém. O další doprovodný program se postará kolínský společnost Poprávu a také T. K. Arnika Kolín. Na náměstí bude pod vánočním stromem připravená také bedna přání, kam Kolíňáci mohou vhodit připomínky k dění ve městě, místo je mi pro dětská přání.

Přehvozdí
Hned několik akcí spojili v do jedné. Sobotní odpoledne bude patřit dětem. Sejdou se v 15 hodin v hostinci U Lípy, kde budou připravené dětské hry, dílničky a chybět nebude ani tancování. O dvě hodiny později přijde Mikuláš. V 17.30 hodin pak vyjde lampionový průvod. V 18 hodin dojde na rozsvěcení vánočního stromu.

Radim
Radimští opět chystají Mikulášskou besídku pro děti. Ty se mohou těšit na soutěže za drobné odměny a také tancování v rytmu nejrůznějších stylů hudby. Chybět samozřejmě nebude ani pořádné peklo, tak jak je v Radimi zvykem. Akce začíná v neděli v 15 hodin v sále kulturního domu. Balíčky pro děti s sebou, nadepište jménem dítěte.

Český Brod
Průvod světýlek vyjde z Husova náměstí od radnice v 17 hodin. Projde Tyršovou ulicí, Masarykovou ulicí, ulicí 5. května, ulicí Žitomířskou, Komenského a dojde na náměstí Arnošta z Pardubic. Pak dojde v dolní části náměstí na vystoupení tanečního oboru místní základní umělecké školy a na videomapping promítaný na zvonici u kostela sv. Gotharda. V závěru je naplánované rozsvícení vánočního stromu. K prodeji bude drobné občerstvení, mimo jiné také voňavé perníčky, které vyráběly děti z Klubu Zvonice, žáci základní uměleckého školy Tyršova a klienti z Domova seniorů Anna a samozřejmě nebudou chybět teplé nápoje. Nejen českobrodští obyvatelé jsou zvaní na první adventní akci, která se koná nejen v centru města, ale také v několika dalších ulicích.Kolín
Čertovské jízdy připravili jako již tradičně na Kolínské řepařské drážce. Všechny vláčky budou tažené parní lokomotivou. Jízdy jsou naplánované na sobotu a neděli. Odjíždět budou vždy v 9.45, 11, 12.15, 13.30, 14.45 a 16 hodin. Potkáte se s čertem, Mikulášem a andělem. Děti se mohou těšit na mikulášskou nadílku. Využít lze také malování na obličej, které bude k dispozici vždy do 15 hodin.

Zásmuky
Sbírku pohlednic a vánočních přání v retro stylu mohou zájemci vidět v zásmucké knihovně. Ti, které zajímá historie posílání vánočních pozdravů, mohou do prostor zavítat vždy ve výpůjčních hodinách, tedy v pondělí, ve středu a v pátek od 7.15 do 11 a od 11.30 do 17 hodin. Výstava bude k vidění po celý prosinec a poté až do 5. ledna. Zavzpomínejte na doby, kdy se přání neposílala pomocí textových zpráv.

Červené Pečky
Na náměstí 1. máje v proluce vedle cukrárny se 1. prosince v 17 hodin sejdou zájemci, aby přivítali advent. Doprovodný program si připravily dívčí oddíly skautek a chybět nebude společné zpívání koled. Skauti si připravili také vánoční perníčky. Případný dobrovolný příspěvek pomůže kočičímu útulku v Kutné Hoře. Akce začíná v 17 hodin. O den později rozsvítí stromeček také v Bořeticích v 16.30 hodin.


Žabonosy
Adventní odpoledne s Mikulášem si přichystali v Žabonosech. Na programu bude psaní dopisu Ježíškovi, rozsvícení vánočního stromu a připravená bude také čertovská stezka za Mikulášem. Začátek je v neděli v 16 hodin. Zajištěné budou teplé nápoje.

Zásmuky
Čertovské odpoledne je v Zásmukách naplánované na sobotu. Děti se mohou těšit na nejrůznější soutěže a jiné hrátky. Akce začne v zásmucké sokolovně v 15 hodin. Na děti se těší obávaná trojice čert, Mikuláš a anděl.

Radim
Adventní koncert si Radimští opět užijí v kapli Nejsvětějšího Vykupitele, která je nově zrekonstruovaná. Naplánovaný je na pátek od 18 hodin. Představí se členka opery Národního divadla v Praze Irina Rurac a její kolega Jakub Hrubý. Na varhany zahraje Petr Hostinský. V programu koncertu mimo jiné zazní nejznámější Ave Maria. 

Vitice
Vitičtí chtějí přivítat advent. Přichystané je vystoupení dětí z místní mateřské a základní školy. Akce začne u klubovny hasičů od 15.30 hodin, kdy budou místní moci mimo jiné obdivovat práci uměleckého kováře. O hodinu později dojde k slavnostnímu rozsvícení Vánočního stromečku.