Vstupné na akci poputuje do kasičky na opravu kina

Jevany – Jevanští chystají Light art Alexe Dowise, finalisty soutěže Československo má talent, který se malbě a kresbě věnuje od dětství. Akce se koná v pátek 23. června od 20 hodin v kině v Jevanech. Po ukončení akce si budou moci přítomní diváci sami vyzkoušet malování, které předtím výtvarník předvede. Výtěžek ze vstupného poputuje do kasičky na veřejnou sbírku na opravu místního kina.

Černokostelečtí zvou na farmářské trhy

Kostelec n. Č. l. – Další farmářské trhy se v Kostelci nad Černými lesy na náměstí Smiřických konají už tuto sobotu. Lidé se mohou od 8 do 12 hodin těšit na kvalitní čerstvé tuzemské produkty. Připravená je také dětská dílnička.

Orientační běh poběží večer, podpoří tak sokolovnu

Přistoupim – Dvojice nebo skupiny běžců se mohou zúčastnit orientačního závodu s plněním úkolů. Ten se bude konat v sobotu 17. června. Registrace začne v místní sokolovně od 18 hodin. Start závodu je naplánovaný na 19 hodin. Startovné je dobrovolné, výtěžek bude použitý na rekonstrukci sokolovny, případně na akce v ní. Závod se koná na každého počasí a za běžného provozu. Každý běží na vlastní nebezpečí.

Kolínská plaketová jízda slaví Kristova léta

Kolín – Areál bývalého zámku a pivovaru v sobotu ožije 33. ročníkem výstavy a soutěže auto a moto veteránů. Kolínská plaketová jízda začne v 8 hodin ráno a potrvá po celý den.

Program:
8 – 11.30 výstava vozidel areál zámku/ pivovaru, Sokolská ulice Kolínská
11.30 – 12.30 start I. etapy (Křečhoř, Libodřice, Dolní a Horní Chvatliny, Zásmuky, Toušice, Kouřim)
15.15 – 16.15 start II. etapy (Žabonosy, Plaňany, Radim, pečky, Sokoleč, Klipec, Nová Ves)
16.30 – 17.30 dojezd, cíl II. etapy v Kolíně
16.30 – 19.30 výstava strojů v areálu zámku/ pivovaru