Fotograf Pavel Vácha uvedl v knihovně svoji výstavu
Kolín – Výstavu snímků známých českých spisovatelů, která nese název Tváře české literatury, je k vidění v sále městské knihovny v Kolíně až do 13. dubna. Jejím autorem je fotograf Pavel Vácha, který jako jeden z prvních vystudoval obor umělecké fotografie na pražské FAMU v roce 1968. 

Slavný cirkus předvede o víkendu světovou show
Kolín – Po čtyřleté prodlevě se vrátil do Kolína Cirkus Humberto, který se otevře návštěvníkům během soboty a neděle. Předvede nejen drezúru afrických lvů, ale i další atraktivní vystoupení zvířat i artistů. Cirkus je umístěný v blízkosti 4. Základní školy Kolín v Jaselské ulici. Sobotní vystoupení začíná v 16 hodin a nedělní v 11 hodin.

Ve Scapinu zazpívá zpěvačka Nina Van Horn
Kolín – Koncert francouzsko-americké zpěvačky Niny Van Horn se odehraje ve středu 7. března od 19 hodin v divadelním klubu Scapino v Kolíně. Nina Van Horn patří mezi uznávané zpěvačky, která získala za své album Seven Deadly Sins ocenění v Němečku a Francii a v USA dokonce titul za Nejlepší ženský výkon. Do Kolína přijíždí v rámci svého krátkého evropského turné. Její show je plná energie a dobré muziky. Interpretka zazpívá i písně slavné Niny Simon.

 

Dům dětí a mládeže bude hostit divadelní přehlídku
Kolín – Již popáté se bude konat v domě dětí a mládeže v Pražské ulici v Kolíně přátelská nesoutěžní přehlídka divadelních studentských souborů s názvem Zámecká prkna 2018. Letos se tu v sobotu 10. března předvede na jevišti šest souborů. Prvním představením v 10 hodin bude Zeptejte se kocoura, které odehrají divadelníci z Horních Počernic. V 11.50 zahraje ZUŠ Lysá nad Labem hru Pod střechou, ve 14.25 studenti poděbradského gymnázia představení Charlieho foxíci, následně předvede v 15.25 improvizační skupina Kosa z Prahy svoji improvizovanou show, v 17.10 vystoupí divadelní spolek Vojan z Libice nad Cidlinou a nakonec ve 20.10 zahraje představení Mrsťa Prsťa Dram (a tak) Základní umělecká škola z Kouřimi. Představení se konají pod záštitou města Kolín a jsou zdarma.

Sportovní karneval ve stylu 20. let pobaví v Radimi
Radim – Na 90. Sportovní karneval zve v sobotu 10. března obec Radim. Jelikož se jedná o významné výročí tradičního karnevalu, uskuteční se maškarní zábava tentokrát ve stylu, který přiblíží první ročník, tedy v dobových kostýmech z 20. let 20. století. Zábava začne od 20 hodin v sále Obecního domu v Radimi. K tanci a poslechu přítomným zahraje hudební skupina Bumerang. Vstupné je 50 Kč. 

V kině proběhne filmový festival
Kolín – Mezinárodní filmový festival s názvem Expediční kamera 2018 se bude konat v sobotu 10. března od 18 hodin v Malém sále kolínského Kina 99. Jedná se o promítání celovečerních snímků o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového a o extrémních zážitcích i sportech. Promítání bude rozdělené do dvou bloků, přičemž každý bude mít zhruba 90 minut a bude mezi nimi přestávka. V programu prvního bloku jsou filmy DugOut, Oddaný a Nefritové vody. Druhý blok pak po přestávce přinese snímky Oči Boha, Teória šťastia a Back to Heights. Vstupné 120 korun bude jednotné, ať už se divák rozhodne pro jeden film, nebo všechny.