Kolínská filharmonie zahraje Rybovu vánoční mši

Kolín - Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby zazní dnes od 18 hodin v chrámu sv. Bartoloměje. Zahraje ji Kolínská filharmonie. 

Předání betlémského světla doprovodí promítání i zpěv

Plaňany - Předávání betlémského se uskuteční světla v neděli od 16 hodin na náměstí. Již tradičně bude akce spojená s projekcí a vůní punče. Na třetí adventní neděli si pro vás zpívání připravily děti ze ZŠ Plaňany.

 

Po vánočním koncertu se bude hrát v rytmu country

Polepy - V sobotu 16. prosince se v polepské hospodě od 18 hodin koná vánoční koncert skupiny Loštičáci, které doprovodí pěvecký sbor Písklata. Po skončení koncertu se bude hrát v rytmu country nejspíš až do pozdních nočních hodin. Hosté se mohou těšit také na svařené víno a skořicové trdelníky. 

Pro děti připravili trasu při svíčkách, start je v parku

Poděbrady - Na Vánoční orienťák určený pro jednotlivce i celé rodiny můžete vyrazit v sobotu v 17 hodin do Poděbrad. Start je v lázeňském parku v ulici Na Valech. Pro děti je připravená trasa při svíčkách. 

Vánoční výstavu v muzeu doprovodí bohatý program

Kolín - Bohatý doprovodný program připravili na neděli pracovníci Regionálního muzea v Kolíně k výstavě Vánoce v měšťanském domě, která je k vidění v Červinkovském domě v Brandlově ulici. Od 14 do 17 hodin na vás čekají ukázky vánočních obyčejů, věštění, lití olova, komentované prohlídky, výroba skleněných ozdob, dílničky pro děti i dospělé.