Projeďte se motoráčkem

Kouřimsko – Na trase Pečky – Bošice – Kouřim, Bošice – Zásmuky – Bečváry a zpět jezdí každou sobotu a neděli až do 24. září Podlipanský motoráček. Udělejte si výlet za krásami Kolínska vlakem.

Jan Spálený vyprodal divadelní klub Scapino

Kolín – Bluesman Jan Spálený symbolicky zahájí festival Scapino blues fest live se svým Jan Spálený Triem. Vystoupení, které je naplánované na pondělí a začne v 19 hodin je v současné době beznadějně vyprodané.

Letní kino bude opět v Kostelci Na Americe

Kostelec n. Č. l. – Po loňské úspěšné spolupráci mezi sportovci a městem černokostelečtí připravili opět letní kino. Můžete se těšit na dvě promítání, která se uskuteční opět na hřišti Na Americe. První promítání je naplánované na 1. července. Těšit se můžete na film Špunti na vodě. Druhé promítání e bude konat uprostřed prázdnin, v sobotu 29. července. Tentokrát bude na programu film Bezva ženská na krku. Začátek promítání je naplánovaný v obou případech na 21.30 hodin.

Koná se tradiční Paďour

Kostelec n. Č. l. – Tradiční vyjížďka historických motocyklů do 50 ccm československé výroby startuje v sobotu 17. června ve 14 hodin v pivovaru. Jde již od 19. ročník akce s názvem Paďour.

Pečky opět uvidí muzikál Mamma Mia v ZUŠ

Pečky – Pro velký zájem uvede Základní umělecká škola Pečky reprízu muzikálu Mamma Mia, který nastudovali žáci hudebního a tanečního oboru společně se svými učiteli. Představení je naplánované na středu 21. června od 17.30 hodin.

V kostele chystají koncert i komentované prohlídky

Štolmíř – Na exkurzi k varhanám H. H. Mundta v kostele sv. Havla ve Štolmíři josu zájemci zváni v sobotu od 14.30 hodin. Odborný komentář poskytne Marek Čihař a o prohlídku se postará Zuzana Miškovská. V 16 hodin začne v kostele koncert houslového virtuosa Alexandra Shonerta. Na klavír zahraje Natalia Shonert. Pečlivě vybraná hudba přispěje k prohlubovaná vzájemné úcty a respektu. Ještě předtím obec ožije již tradičním pečením chleba.

Běh pomůže Františkovi

Poděbrady - Charitativní běh Run For Help Poděbrady, tentokrát ve prospěch šestiletého Františka s epilepsií, se koná v neděli 18. června od 9 hodin u hotelu Golfi. Dětská část startuje v 10 hodin, hlavní závod ve 12 hodin. Celou akci moderuje Tomáš Zástěra z Evropy 2, závody startuje senátorka Emílie Třísková a hokejista Radim Vrbata.

Balet zavede do počátku stvoření Země

Kolín – Autorský balet Hany Losinecké Neumanové a spoluautorky Kateřiny Strach Tiché zavede diváky do počátku stvoření Země. V baletu se představí žáci z umělecké školy z Čáslavi a jako hosté také žáci z Kutné Hory a absolventi taneční skupiny Art. Představení začne v pátek v 18 hodin v kolínském divadle.

Malí rybáři poměří síly

Bělušice – Dětské rybářské závody jsou v plánu na sobotu. Začnou prezentací od 7 do 8 hodin. Samotná soutěž pak bude rozdělená na dva poločasy. Děti mohou chytat na jeden prut. Připravené jsou také buřty na opékání a soutěže. Krmení, návnada i pruty budou připravené pro všechny.

Kolínské kino mění část programu v příštím týdnu

Kolín – Diváci, kteří se chystali v příštím týdnu do kolínského Kina 99, by měli zpozornět. Kolínské kino totiž částečně mění program. Cuky Luky film, který měli promítat v úterý 20. června nahradil snímek Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta ve formátu 3D. Místo Wonder Woman pak bude kino ve středu 21. června promítat Piráty z Karibiku ve formátu 2D.