V českobrodské sokolovně vystoupí Jaroslav Svěcený
Český Brod – Pro příznivce klasické vážné hudby je v Českém Brodě připraven nový projekt koncertů s názvem Klasika Viva. Jako první umělec se v rámci projektu představí houslový virtuóz Jaroslav Svěcený. Ten přizval ke spolupráci jednoho z nejlepších českých akordeonistů a bandoneonistů Ladislava Horáka, profesora a zástupce ředitele Pražské konzervatoře, jenž je považován za jednoho z průkopníků této hudby v České republice. Koncert se uskuteční v neděli od 19.30 v sále T. J. Sokol Český Brod.

Pardubická šestka na Zámecké
Kolín – Dnes již z obrazovek známá kapela Pardubická šestka přijede zahrát svým příznivcům a členům Klubu přátel Františka Kmocha na kolínskou Zámeckou v neděli od 14 hodin.

Pardubická šestka dorazí se zpěvačkou Lenkou Čejkovou a kapelníkem a zpěvákem Ladislavem Šauerem. Na kolínské Zámecké, kam tato kapela jezdila hrát ještě dřív, než se začala objevovat v televizi, budou návštěvníci v neděli poslouchat a tančit na krásné melodie různých rytmů a jistě nebude chybět ani hit s názvem Něžné konvalinky.

Do kulturního střediska zavítá Sněhová královna
Pečky – V Kulturním středisku Pečky se bude v neděli odpoledne promítat. Od 15 hodin se děti mohou těšit na film Sněhová královna: tajemství ohně a ledu.

Pátý ročník charitativního běhu
Stříbrná Skalice – Páty ročník charitativního běžeckého závodu s názvem Od nevidim do nevidim se koná v sobotu, start je na náměstí Stříbné Skalice. Běh pořádá nevidomý sportovní nadšenec, horolezec a maratonec Honza Říha. Akce začíná v 8:30 registrací dětských závodníků, hlavní závod na 5,5 a 12 km odstartuje v 11:30 hodin. V doprovodném programu vystoupí kapely Poprask a Hitfakers, nevidomá zpěvačka Michaela Blažková, nebudou chybět koloběžky, Nordic Walking, lezecká stěna, skákací hrad a mnoho dalšího.

Výletníci vyrazí podél Vrchlice za medvědím česnekem
Pečky/Kutná Hora – Vlastivědný kroužek pořádá v neděli výlet podél Vrchlice s podtitulem Za medvědím česnekem. Jedná se zhruba o desetikilometrovou trasu Malešov – Velký rybník – mlýny – Kutná Hora. Odjezd z Peček je vlakem v 7:54, návrat je plánovaný kolem 17 hodin.