„Pětadvacátého ročníku se zúčastnilo tři sta osmnáct osob se čtyři sta padesáti pěti pracemi ze sedmnácti škol a zařízení z celé České republiky,“ shrnula ředitelka školy Ladislava Vavrincová.

I vernisáž Radosti je netradiční – koná se dopoledne a ve velkém sále si ji užívají především děti. Na tu konanou druhý listopadový čtvrtek dorazili žáci nejen ze speciálních škol z Kolína, Mladé Boleslavi, Pardubic, Chotěboře, Peček a Nymburka, ale i Katolické školy Kolín nebo klienti chráněné dílny Srdce Poděbrady a Diakonie Kolín. „Asi jsme letos zlomili návštěvnický rekord, dorazilo více jak dvě stě osob,“ pochvaloval si hlavní organizátor Tomáš Křiva.

Všechny příchozí skupiny dostaly k dispozici pastelky a velký papír, aby vytvořily výtvarné strašidlo, za což všichni dostávali odměny. Samozřejmě došlo i na tanec a zpěv, variací především na písně Michala Davida uvedla přítomné do varu skupina Maturanti z kolínské školy, své umění předvedla i skupina břišních tanečnic z kolínské školy vedená Helenou Novotnou, svůj charitativní projekt Špetka radosti prezentovali na plátně studenti Odborné střední školy podnikání a mediální tvorby v Kolíně.

S dětmi si s chutí zatančila i místostarostka Iveta Mikšíková, která společně se svým kolegou Michalem Najbrtem přišla všechny pozdravit a vernisáž zahájit. Na pódiu se kromě nich, ředitelky školy Ladislavy Vavrincové a organizátorky Radosti Martiny Šimákové ocitla i spisovatelka Martina Pupcsiková. „Do své knihy Pohádky k dočmárání, která vyjde zítra, jsem si vybrala jedenáct obrázků kolínských žáků,“ řekla.

Zajímavé obrázky i několik výtvarných předmětů jsou k vidění až do úterý 26. listopadu.