Než ale došlo ke slavnostnímu aktu, naladila sálek zaplněný nejvěrnějšími příznivci nejdříve folková rodinná formace zpěváka a kytaristy Marka Rauchfusse, kamaráda hlavního aktéra a potom Pepa zazpíval i zahrál se svojí kapelou Mina. Jednou z prvních skladeb mini koncertu byla právě titulní z alba, z něj poté zazněly ještě Hotel Holiday či Sestřička Marie, ze starších Zamilovaná, pro osvěžení směs hitů Petra Nováka nebo pecka Aj tak sme frajeri Petera Nagyho, s nímž Devátý léta hrál na bicí.

Při jedné skladbě na ty časy zavzpomínal, když zasedl za bicí soupravu, kde vystřídal bubenici Natálku Burešovou, její otec Milan, kromě jiného také trumpetista kapely Fleret, si s Pepou střihl trumpetový duet. Kvůli technickým problémům nezazněla závěrečná naplánovaná písnička Česká země a celé prostranství pod pódiem zaplnili kmotři.

Kromě všech zúčastněných muzikantů hráli v křtícím aktu hlavní roli populární kněz Zbigniew Czendlik, který ztělesnil sám sebe, tedy kněze i v klipu, herečka Jana Švandová a spisovatelka a redaktorka Eva Filipiová, moderoval rozhlasový Vláďa Slezák.

Po polití CD vínem pak patřilo pódium legendární tancovačkové kapele Markýz John s nestárnoucím zpěvákem a kytaristou Vláďou Růžkem, který se na Kolínsku nesmazatelně zapsal coby organizátor obřího a vůbec jednoho z prvních rockových festivalů u nás, který uspořádal za sokolovnou ve Starém Kolíně. Přítomní také jako první později na plátně shlédli pilotní klip z desky, který oficiálně na platformách startoval až o několik dní později.