Letos v jeho organizaci nastala změna, když pořádající Evropské centrum pantomimy v čele s v Kolíně dobře známým Jindrou Zemánkem pro letošní rok nahradilo Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, útvar Artama.

„Jindra Zemánek je divadelník, člověk a přítel, který k přehlídce patří naprosto neodmyslitelně. Jindra je srdcař a přehlídce dal, co mohl. Otevřeno je jeho dítě, proto jsme byli loni smutní, když nám oznámil, že Evropské centrum pantomimy již přehlídku pořádat nemůže,“ napsal do programové brožury letošní hlavní organizátor Karel Tomas.

Páteční podvečer patřil prvnímu praktickému semináři s názvem Tělo a jeho možnosti pod lektorským vedením Jiřího Lössla, večer pak následovalo inspirativní představení nazvané Folk You! v podání Bory Debnárové a Velérie Daňhové říkající si Mime Studio, supervizi nad ním převzal známý mim Radim Vizváry. Obě herečky bavily publikum veselými obrázky ze života na farmě včetně třeba znázornění drůbeže či moderních prvků zasahujících do folklóru.

O produkci představení se postaral Lukáš Šimon. Ten večer otevřel dvěma etudami z klasické pantomimy.

V sobotu na účastníky čekají praktické semináře a večer pak tříhodinová přehlídka, v níž se představí soubory z Nového Města nad Metují, Mostu, Brna, Červeného Kostelce, Hradce Králové, Stochova či Rychnova u Jablonce nad Nisou.

V neděli pak celou přehlídku zakončí Prodaná nevěsta v podání Spolku divadelních ochotníků Aloise Jiráska z Úpice.