Na začátku téměř tříhodinového pořadu tak zazněly dvě letité písničky Karla Gotta, to když Jiří Černý zavzpomínal na jeho nedávný odchod a pohřeb. „Myslím, že státní pohřeb by si nepřál, i ta katedrála byla podle mého názoru moc, podobné pocty neměli ani hrdinové,“ řekl k tomu.

Z novinek pustil třeba dvě skladby z nového alba Vladimíra Mišíka nebo rovněž zesnulé houslistky a zpěvačky Jitky Šuranské, ze zahraničních zazněly písničky Glena Hansarda nebo Rhiannon Giddens.

Dotazy se pak točily nejen kolem muziky, ale třeba i okolo zážitků ze Sametové revoluce, v jejímž středu se coby moderátor Jiří Černý ocitl. „Každé ráno, když se vzbudím, tak, protože jsem křesťan, děkuji Pánu Bohu, že jsem se dožil toho, že padl ten příšerný zločinecký režim,“ vyjádřil se ke svobodným třiceti letům a vysloužil si potlesk sálu.

„A že demokracie nebude procházka růžovým sadem, jsem věděl, četl jsem totiž knihy Ferdinanda Peroutky i Tomáše Garrigua Masaryka a tam jsem se dozvěděl, že se tunelovalo už za první republiky,“ dodal k politice. Ale věnoval se především muzice a hrál písničky, které si před přestávkou fanoušci vybrali.

Už teď je znám termín příští kolínské návštěvy, ve čtvrtek 28. května přiblíží Jiří Černý tvorbu a život dvojice Jan Vodňanský a Petr Skoumal.