close Deník vděčnosti info Zdroj: Deník zoom_in Deník vděčnosti Stiflerova máma ze snímků Prci, prci, prcičky a manikérka Paulette z Pravé blondýnky. Tyto dvě postavy z dnes již ikonických děl si jistě snadno vybaví každý filmový fanoušek. S lovením jména jejich představitelky z paměti už to ale může být horší. A není se čemu divit. Hvězda americké herečky Jennifer Coolidgeové totiž po úspěších z přelomu století zhasla. Léta se pak objevovala skoro výhradně v malých vedlejších rolích a nekvalitních produkcích, které brala jen proto, aby se uživila.

Jací jsou největší favorité dalšího ročníku cen Zlatý Glóbus:

Zdálo se, že dveře vedoucí mezi hollywoodskou hereckou elitu jsou pro Coolidgeovou definitivně zavřené. Pak ale tuto talentovanou ženu obsadil režisér Mike White do jedné z hlavních rolí seriálu White Lotus. A z něj se stal hit z velké části právě díky jejímu výkonu.

close Americká herečka Jennifer Coolidge se soškou Emmy za roli v seriálu The White Lotus. info Zdroj: Profimedia zoom_in Americká herečka Jennifer Coolidge se soškou Emmy za roli v seriálu The White Lotus.

Letos za něj získala několik ocenění, včetně Zlatého glóbusu. „Jako mladší člověk jsem měla velké sny a očekávání, ale nějak se stalo, že se vypařily. Měla jsem velké plány. A pak zestárnete a… stanou se různé sračky. A Miku White, ty jsi mi dal naději. Dal jsi mi nový začátek. Změnil jsi můj život milionem různých způsobů,“ řekla při přebírání ceny v emotivním projevu plném vděčnosti, který se stal virálním.

Nyní dvaašedesátiletá herečka dojemně poznamenala, že teď s ní chtějí sousedé konečně kamarádit. „Po zisku Glóbusu se plnou parou řítí k renesanci své kariéry,“ napsal po slavnostním večeru o herečce The Guardian.

| Video: Youtube

A druhá šance pro Stiflerovu mámu zaujala média po celém světě. Zarytá veganka a ochránkyně přírody toho chce naplno využít. „Vždycky se mi zdálo, že můj aktivismus nic zásadního neovlivní. Ne, že bych měla pocit, že teď změním svět, ale najednou jste pozváni do skupin, které přesně tohle dělají. A jste s lidmi, kteří po sobě skutečně zanechávají stopu. Teď mám místo u stolu. A to je pro mě největší dar,“ uvedla v rozhovoru pro magazín Harper's Bazaar.