Už dvacet let v Čechách žijící původně britský muzikant a zpěvák James Harries vydal před několika dny svoji novu desku nazvanou Superstition, její titulní skladba je i současným zpěvákovým hitem znějícím z rádií. James k desce jede tour, a to jak s doprovodnou kapelou, tak i sám v pozici písničkáře. Sólo dorazil i první březnovou středu do Komorního sálu kolínského Městského společenského domu, kde svými písničkami bavil nepočetné publikum.

Doprovázel se nejen tradiční kytarou, ale využil i místního piana a zpíval lyrické i odvázanější skladby, dvakrát naučil především ženskou část publika poměrně náročný refrén, který k jeho radosti fanynky precizně zazpívaly. Zatímco vlastní skladby interpretoval anglicky, mezi nimi hovořil česky a často svými historkami a komentáři vyvolával salvy smíchu.

„Byl jsem Brit v Evropské unii, ale protože někteří mí spoluobčané jsou hloupí, tak teď jím už nejsem a musím se stát Čechem. Takže zatímco na turné spoluhráči sedí v hospodě, já se učím odpovídat na otázky ministerstva vnitra. Je jich několik stovek, jedna z nich se třeba ptá na to, jestli na Vánoce jím kapra nebo řízek. Ale já kapra rád nemám,“ bavil publikum. Nakonec si diváci vytleskali dva přídavky, z nichž jeden byl opět s pianem a téměř každý přítomný si po koncertu zakoupil nové CD případně vinylovou desku se starším repertoárem a pochopitelně si alba nechal od autora a interpreta podepsat.