Ve čtvrtek dopoledne nastoupili ve čtyřiceti týmech závodníci osmnácti družstev pořádající školy a z Kolína ještě i klienti Volna, Diakonie, Mely nebo Dětského centra a coby zpestření i převážně dámy z Domova pro seniory říkající si Pohodáři. Dorazili i soutěžící z regionálních Cerhenic, Čáslavi, Kutné Hory, Českého Brodu, Doubravčan nebo Polep, ale i ze vzdálenějších Mladé Boleslavi, Hradce Králové či dokonce Trutnova a mnoha dalších domovů.

V 9 hodin všechny závodníky přivítala reprodukovaná česká hymna, pozdravila je ředitelka školy Ladislava Vavrincová a žádné zranění, hodně sportovních úspěchů a krásné počasí popřál místostarosta podporujícího města Kolína Roman Šulc. Ten poté nejen odstartoval běhy na šedesát metrů, ale jeden si s vozíčkářkou i zaběhl a později pomáhal s rozdáváním sponzorské zmrzliny.

Jeho přání se nakonec vyplnila. Nikdo se nezranil a počasí bylo na sportování ideální. Děti i dospělí si zaběhli nejen oněch šedesát metrů, ale také „maratón“, což v tomto klání znamená čtyřistametrový okruh, skákali do dálky či házeli míčkem. Tradicí je i běžecký slalom vozíčkářů, letos jej pořadatelé ještě ztížili tím, že řidič vozíku táhl za sebou navíc pneumatiku. Na všechny čekal ještě doprovodný program v podobě možnosti vyzkoušet si jízdu na motorce motokrosového závodníka Jiřího Čepeláka, skákací hrad, simulátory veslování, elektronickou střelnici a mnoho dalších hrátek. Zpestřením byl nejen již tradiční oživlý maskot Kolína drak, ale i filmový Shrek se ženou Fionou. Pohádková postava vrhala koulí a na její výkon bylo možné uzavírat sázky.

Přestože na závěr medaili dostali úplně všichni a každý tým navíc míč, oceňovali se i jednotlivé výkony a ti nejlepší si vyzkoušeli stupně vítězů. Šedesát metrů nejrychleji zaběhl kolínský Kamil Čermák, druhý byl Štěpán Vyčítal z Hradce Králové a třetí Matěj Bliml z Mladé Boleslavi. Míček nejdál hodil Patrik Červeňák z Kolína před Ondrou Tomi z Hradce Králové a Petrem Duchanem z Bylan, nejdál skočil Dominik Chadraba z Mladé Boleslavi, stříbrnou medaili si odnesl Adam Rozkovec z Trutnova a bronzovou Nikola Andrej z Hradce Králové. Z vozíčkářů byla nejrychlejší seniorka Alča z kolínských seniorských Pohodářů a i na dalších prvních dvou místech se umístili Kolíňáci. V na organizaci náročné akci pomáhali studenti kolínských středních i základních škol.