Vytrvalý sobotní déšť řádně znepříjemnil život pořadatelům tradičního country festivalu Kutnohorská kocábka. "Lístky na Kocábce prodávám už třetí rok, ale takhle špatnou návštěvnost jsem za tu dobu nezažila. Do páté hodiny odpolední dorazilo pouhopouhých jedenadvacet platících diváků," povzdechla si Marie Tučmandlová z Kutné Hory.

A skutečně, až do večerních hodin, kdy se vyčasilo, mohli mít chvílemi početnější kapely pocit, že hrají přesilovku. Že takhle smutnou kocábku nepamatuje konstatoval také jeden z pamětníků, protagonista skupin Brzdaři a Johny Cash Revival, Pepa Voda. Jemu patří dík za průvodní slovo, které udržovalo diváky v dobré náladě až do vyvrcholení večera.

Nejdříve nastoupily na jeviště muzikanti z kapely Lokálka a s šarmem a humorem sobě vlastním dokázali prokřehlé publikum donutit k výbuchům smíchu. Těch třicet či čtyřicet diváků, kteří do promoklého parku pod Vlašským dvorem přeci jen našli cestu tedy rozhodně nelitovalo. Zejména pokud si počkali na samotný závěr sobotního programu.

Nařízení zakazující příliš hlasitou hudební produkci v parku pod Vlašským dvorem jim v sobotu po desáté hodině přineslo nevšední zážitek. Za svou vytrvalost, s kterou čekali za nepříznivého počasí na hlavní hvězdu večera, byli odměněni několika speciálními přídavky po vypnutí aparatury. Wabi Daněk s Milošem Dvořáčkem ještě po skončení svého koncertu přišli na samotný kraj jeviště a posluchačům, už pouze akusticky, zahráli a zazpívali posledních pár písniček letošní Kutnohorské kocábky.

Jan Šmok