Se zpěvačkou Evou Garajovou svůj recitál nazývají jako Duo Destinn a vzdávají v něm hold české operní divě Emě Destinnové. V programu v Komorním sále Městského společenského domu v Kolíně ale zazněly především skladby komponované v originále pro zpěv a flétnu.

Hned v druhé kompozici večera, Partitě a moll Johanna Sebastiana Bacha se posluchačům představila jen samotná Vokálková s altovou flétnou. „Je napsaná pro violoncello a tenhle nástroj jeho zvuk připomíná,“ vysvětlila hudebnice.

Kruh přátel hudby: z koncertu houslisty Romana Patočky za klavírního doprovodu Silvie Ježkové v Komorním sále Městského společenského domu v Kolíně.
FOTO: Zájem o koncert předčil očekávání. Fanouškům se narychlo přidávaly židle

„A následující skladba je tak pestrá, jako výstava obrazů tady u vás, prostě soudobé umění je tu s námi,“ přirovnala Garajová skladbu ženské autorky Hildegardy z Bingenu, žijící ve dvanáctém století k výstavě obrazů kytaristy kapely Wohnout Honzy Homoly.

Skladba v romštině

Nečekaný zážitek pak čekal na přítomné v podobě světové premiéry skladby Sylvie Bodorové Dajori for mezzosoprano and flute. „Mám ji zpívat příští týden ve Švýcarsku, tak si ji tu vyzkouším,“ smála se zpěvačka, než zapěla skladbu s veselými i smutnými větami v romštině.

V druhé části večera pak zazněly skladby autorů Rodriga, Capleta Iberta, Debussyho či Roussela, povětšinou impresionistických skladatelů. Koncert uzavřela píseň Missa brevis. „Je to taková malá mše na způsob Jakuba Jana Ryby, kterou napsal můj manžel Michal Müller,“ rozloučila se Eva Garajová.

Z koncertu smyčcového orchestru Základní umělecké školy Františka Kmocha Archi v Komorním sále Městského společenského domu v Kolíně.
FOTO: Mladí muzikanti ze smyčcového orchestru zahráli pro Ukrajinu

Bohužel ji však oproti původnímu rozsahu musely zkrátit, protože Žofii Vokálkové nešťastně upadla jedna z fléten a nebylo možné s ní už koncert dohrát. Přesto si obě interpretky na závěr vysloužily potlesk slušně zaplněného sálu.