„Část kapely tu musela absolvovat testy ohledně koronaviru, z toho důvodu přijeli do Kolína dřív, a tak jsme domluvili ještě jeden netradiční koncert,“ vysvětlil hlavní organizátor festivalu Dalibor „Dališ“ Mierva. Jinak totiž hodně našláplá rocková kapela zahrála na terasách za kolínským Městským společenským domem unplugged, tedy v sedě a místo bicích jen s cajonem.

Z důvodu nestálého počasí bylo místo koncertu do posledních chvil nejisté, ve hře byl i přesun do sálu společenského domu. Nakonec po poradě se zvukaři pořadatelé kapelu umístili pod terasu a publikum na trávník, což stoprocentně vyšlo a část koncertu dokonce zalévaly sluneční paprsky.

„Jsem rád, že jsme se tak rozhodli, venkovní atmosféra je s tou uvnitř nesrovnatelná,“ zhodnotil Mierva.

Maďaři zpívali anglicky, a to nejen své skladby, hymna všech jižanů Sweet Home Alabama od kapely Lynyrd Skynyrd roztleskala a rozezpívala pár desítek přítomných. „Sweet Home Kolín,“ šplhl si kytarista a zpěvák Károly Lörincz u domácího publika, které si vytleskalo ještě přídavek a poté odcházelo nadšené se zážitkem z po dlouhé době společně sdílené živé muzice.