„Letošní program byl vyjímečný a trošku se od minulých ročníků lišil,“ přemítal za organizátory Petr Berka. Oproti minulým ročníkům byly letošní slavnosti dvoudenní a po oba dny čekal na návštěvníky plnohodnotný program. „Myslím si, že letošní ročník byl jedním z nejpovedenějších v osmileté historii,“ dodal Berka.

Hlavním bodem programu byla scénická bitva. „Příběh bitvy čerpal z místní legendy o dobývání tuchorazské tvrze švédskými vojáky za třicetileté války,“ prozradil Petr Berka. A právě střet švédských vojáků s vojáky bránícími tvrz sklidil bouřlivý potlesk. „Bitva byla úžasná, zajímám se o historii, takže jsem neváhal ani chvíli, vyrazit sem s rodinou,“ rozpovídal se Ondřej Mladý z Prahy.

Bohatý program byl připraven i pro děti. Střelba z luku, ražení mincí, nebo dobový tábor, to vše pro ně bylo nachystáno.

Návštěvníky lákal nejen kulturní program, ale i samotná tvrz, vždyť kromě akcí na ní pořádaných je pro veřejnost uzavřena. „Pokusili jsme se o překonání světového rekordu v počtu návštěvníků hromadné výpravy na Tvrzi,“ řekl Berka. Rekord se ale nakonec překonat nepodařilo. Prohlídku tvrze si nenechalo ujít sedm set návštěvníků, k překonání rekordu by však byly potřeba ještě zhruba tři stovky.

Během celého programu bylo na tvrzi pro návštěvníky připraveno dobové tržiště a své umění předváděli i tradiční řemeslníci.

Martin Šnajdr