Studenti se nechali inspirovat hokejovým turnajem století v Naganu, takže taneční parket proměnili v hřiště, na kterém úvodní buly vhodila třídní profesorka Jiřina Kotyková slavící navíc ten den ještě svátek. Tradiční maturitní video v nadsázce pojalo studium coby hokejový mač a na zimáku se mihli i profesoři gymnázia, některé roličky pak vzbuzovaly bouřlivý aplaus zaplněného Městského společenského domu, v jehož prostorách se maturitní Nagano odehrávalo.

Nechybělo dlouhé a vycizelované předtančení budoucích maturantů. V jakých hlavách se nápaditá choreografie zřejmě zrodila, napovědělo vzápětí vystoupení tanečního klubu Kocour Modroočko, v němž s vločkami tančily i tři maturantky v hokejových dresech, které se nestačily převléknout.

Studenti k moderování svého bálu získali nejen sportovního komentátora Roberta Zárubu, který byl tenkrát u toho, ale ve videu si šli osobně pro rady i k Dominiku Haškovi, jímž podepsaný puk byl jednou z hlavních cen tomboly.

Za studenty promluvili Justina Králová a Jan Novotný, tradičně vtipný byl ředitel školy Ivo Zachař, který přišel v hokejovém dresu a s píšťalkou, po nich z videa pronesl zdravici plesu i Jaromír Jágr, který do tomboly věnoval podepsaný kladenský dres.

Taneční orchestr Peklo se zpěvačkou Alžbětou Sosnovcovou zahrál sóla pedagogům i rodičům a dva kratší hudební bloky a poté vyklidil pódium hudebnímu překvapení večera – Michal Hrůza s kapelou zahrál nejen tematicky zapadající Zakázané uvolnění, ale i směs svých hitů nebo úvodní Duši do vesmíru, nechyběla ani Bílá velryba či 1+1. V té době chodby osiřely a všichni se bavili v sále, který fanoušci proměnili v kotel rockového koncertu.

Ani to ale ještě nebylo všechno, po půlnočním vystoupení maturantů se za DJ pult postavil excentrický poslanec Parlamentu České republiky za TOP 09 Dominik Feri s parťákem Martinem Mikem. Oba dorazili s předstihem, a především Dominik si užíval své známosti a neodmítal žádné žádosti o společné focení.