Souputník Gabriely Beňačkové, organizátor celého turné a tenor Jakub Pustina otevřel koncert v kolínském Městském společenském domě představením náhradního doprovodného pianisty. „Ten, co nás tu měl dnes večer doprovázet, se mi omluvil, že má čtyřicítky horečky, tak jsem v sedm ráno narychlo zavolal a dnes vám zahraje Lukáš Klánský,“ představil muzikanta, který je v Kolíně hodně známý a publikum tvořené především členy Kruhu přátel hudby jej přivítalo bouřlivým potleskem.

A už tomu tak zůstalo, po celý večer vládla v sále výborná atmosféra. Koncert zahájil Jakub Pustina dvěma áriemi Cigánských písní Antonína Dvořáka a to konkrétně Když mě stará matka a Dejte klec jestřábu na texty Adolfa Heyduka a poté za ohromného aplausu představil hlavní hvězdu večera. „Jenůfu z opery Leoše Janáčka zpívala tisíckrát, tak vám ji teď zazpívá po tisící první,“ vtipkoval Pustina a Gabriela Beňačková zazpívala skladbu Zdrávas královno.

Pak přišla chvíle Lukáše Klánského, který vystřihl Po zarostlém chodníčku Leoše Janáčka, sólově se poté představil ještě dvakrát. Ale hlavní tíha večera ležela především na zpěvácích. Fanoušky pobavila árie Figara z opery Lazebník Sevillský a už když po ní průvodce večerem Pustina uvedl, že Beňačková zazpívá Rusalku z opery Antonína Dvořáka, sál jen obdivně vydechl. „Tato role Gabrielu proslavila, lepší Rusalku jsme nikdy neměli,“ potvrdil vzápětí.

Duet Věrné milování z Prodané nevěsty Bedřicha Smetany ukončil vážnější část koncertu, operetní část odstartoval evergreen Blondýnky sladké z operety Polská krev a duet z Čardášové princezny. Italské opěvování lanové dráhy na Vesuv Funiculì, Funiculà si už notovali všichni v sále a na další duet Jste kavalír, opět z Polské krve, si i tleskali do rytmu, aby vzápětí vstali a odměnili umělce aplausem ve stoje. Ti přidali ještě skladbu z operety Veselá vdova a za pár minut již podepisovali fotografie i prodávaná CD. „Nádherný večer, měla jsem slzy v očích,“ přiznala Věra, jedna z přítomných. „Výborné publikum, to není běžné všude,“ chválil při odchodu i Pustina.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zpěvák Kristián Šebek se v Kolíně vyznával ze své lásky k božskému Karlu Gottovi

Kristián Šebek vystoupil v kolínském Městském společenském domě v rámci svého turné "Můj vzor - božský Karel". | Video: Zdeněk Hejduk