Tradiční maturitní video ukázalo menší klučicí část třídy coby padouchy snažící se ukrást maturitní testy a dívky pak jako ochránkyně zákona. Jejich honička skočila tradičně z velkoplošné obrazovky přímo do sálu společenského domu i v převlecích – něžnější část třídy v černém, pánové pak v pruhovaném vězeňském. O vyplnění pauzy na převlečení maturantů se postarala Andulka Antošová tančící s mažoretkovou hůlkou twirling a populární parta místních gymnastů říkající si Flying Boys předvádějící klaunská, humorná, ale v podstatě náročná a akrobatická cvičení.

V gala oblečení studenti slavnostně nastoupili, poté pronesl několik vět ředitel školy Iva Zachař, který v narážce na video zmínil aprobaci třídního učitele a ocitoval Billa Gatese, učitelům i rodičům poděkovali zástupci studentů Terka Nováková a Vojtěch Soukup. Poté si každý z budoucích skladatelů zkoušky dospělosti vychutnal svých pár minut slávy na červeném koberci, tentokrát osvíceným dokonce laserem a představeným moderátorem Ondrou Cikánem.

Po přípitku a sesbírání mincí už dostala slovo kapela Paragraf 202 se zpěvačkou Janou Bechyňovou, na kterou si nejdříve vychutnali taneční sólo s rodiči i pedagogy, pak se rozjela všeobecná zábava. Tu o půlnoci vystřídali protagonisté se svým půlnočním překvapením, při němž v rychlém sledu za všeobecného diváckého nadšení střídali převleky i hudební hity staré i novější. Nechyběla ani zvedačka z filmu Hříšný tanec nebo směs písniček švédské kapely ABBA. Zašlapávání stuh pro štěstí u budoucí maturity ozvláštnily padající a rozdupávané nafouknuté balónky. Tak snad to u zkoušky pomůže…