„Podle mě je nejzajímavější ten malinký obrázek visící nad stolem, myslím, že se jmenuje Meditace. Je z roku 2012, ale coby symbol její tvorby se táhne téměř až do současnosti,“ řekl v úvodní řeči po dvou písničkách vernisáž zahajujícího Dechového kvartetu ZUŠ Kolín Pavel Rajdl.

„Ona není klasickou malířkou, která by byla opojená barvou, používá linku, tečku, čárku mající v její tvorbě své role a některé její obrázky jsou jako vyšité,“ dodal Rajdl. Ten také upozornil, že Kateřina Zvelebilová není profesionální výtvarnicí, ale k tomuto oboru má poměrně blízko vzhledem k jejímu otci výtvarníku, význačnému představiteli konstruktivismu Janu Kubíčkovi.

„Jsem výtvarně neškolená, nikdy jsem tento obor nestudovala, ale tvořím celý život, je to ve mně jako v koze. Táta mi dal na zem barvičky a nechal mě malovat. Ale nikdy mě nijak neškolil, chodili jsme na výstavy a povídali si o nich. Později jsem pak po nocích, když děti usnuly, malovala své reflexy života a světa,“ řekla svých pár vět autorka.

Zajímavá výstava zahrnující obrazy, fotografie i koláže je otevřená do čtvrtka 13. dubna.