A co se nápadu provedení týká, předvedli studenti společně s profesionálním kameramanem a režisérem Daliborem Prokešem špičkovou práci. Svůj ples nazvali Filmový večer a sami se v maturitním videu zhostili rolí v kultovních českých filmech od Jáchyme, hoď ho do stroje přes Pelíšky nebo Tři veterány až po Obecnou školu, kde si třídní profesorka Gabriela Škapová s chutí vystřihla roli Igora Hnízda, její kolegyně Hana Jirušová zase pelíškovou Stellu Zázvorkovou.

V úvodu filmečku coby parafráze znělky filmové společnosti Metro – Goldwyn – Mayer řval jako lev ředitel školy Jindřich Synek. Závěr opravdu zatím nejlepšího studentského videa v sezoně obstaral běh kolínským náměstím na motivy číšníků ze snímku Vrchní, prchni končící na parketu společenského domu a pokračující předtančením dvou dívek a třiceti sedmi kluků v bílých tričkách a motýlcích.

Za studenty pak promluvili Patrik Barták a Radek Svatoš.

O taneční vložku se postaraly dvěma choreografiemi členky Tanečního klubu Kocour Modroočko vedeného Jolanou Burešovou a tentokrát její dcerou Adélou Korejtkovou. Šerpování téměř čtyřicítky studentů se samozřejmě protáhlo, obzvlášť když si na koberci připíjeli s kamarády, nechali se nosit na zádech i židlích, nasazovali černé brýle či se líbali s partnerkami.

Kromě třídních profesorů své stuhy dostali i ředitel školy Jindřich Synek a jeho zástupci Jiří Vokřál a Dušan Sýkora. „Já použiji závěrečnou repliku z filmu Hříšný tanec, abych vám řekl, že Jindřišek nebude sedět v koutě,“ bavil ředitel, který měl ještě chvíli před tím na čele přilepenou zlatou konfetovou hvězdu a připomínal tak další českou pohádku. Studenti hlášku ocenili hromadným skandováním jeho jména a příjmení.

Poté, co všichni protagonisté školy dostali Oscary za přínos českému školství, došlo na sólo pedagogů se studenty v podobě hromadného tančení macareny. O zábavu se starala kapela Paragraf 202 se zpěvačkou Janou Bechyňovou.

O půlnoci moderátor večera Michal Trnka naposledy klapl filmovou klapkou a uvedl studentské půlnoční překvapení, které také nebylo jen tradiční obyčejnou přehlídkou kostýmů. Uvedly jej nepovedené a zákulisní záběry z natáčení videa a oblíbené skeče rámovalo „přepínání programů“ televizním ovladačem budoucím maturantem sedícím v obřím křesle.

Stavbaři tak předvedli jeden z nejlepších letošních plesových programů, na kterém se podíleli především sami. Na bálu se mihl i europoslanec za stranu SPD Hynek Blaško, ale brzy po začátku odešel.