Ti film před projekcí krátce uvedli a po ní přišli odpovědět na otázky diváků.

Snímek o vztazích mezi otcem pracujícím v Německu a vracejícím se domů na Vánoce a jeho nejstarším synem, kterého nachází zapleteného do šikany, sebevraždy spolužáka a komunity místní domobrany, to vše na půdorysu dalších vztahů širší rodiny i třeba církve.

Film vzbudil v sále spousty emocí. „Na něj byste měli zvát všechny místní školy,“ začal debatu divák, který s partnerkou na promítání přijel až z Pardubic. „A společně s českým Nabarveným ptáčetem. Protože takto to začíná a násilím hord, jak je popsal Václav Marhoul, to pak končí,“ dodal při odchodu ze sálu, kdy ředitel Kina 99 Petr Hejcman každého návštěvníka podaroval malým světýlkem s logem kina.

Během debaty došlo i na projevy šikany napříč věkem, nefungující rodiče u některých studentů kolínských škol i třeba na klasické dotazy typu, která scéna byla při natáčení nejobtížnější. „Asi ta bitka mezi otcem a jeho synem, byla totiž skutečná, nedalo se v ní nic předstírat,“ shrnul kameraman Ján Meliš. „Byla to velmi příjemná a podnětná diskuze, jestli se vám film líbil, doporučte jej dalším,“ ukončil debatu režisér Marko Škop.

Snímek se do kolínského kina v nejbližší době ještě několikrát vrátí.