Na centrálním rynku postupně pro zdarma sledující fanoušky zahráli Blue Mood z Prahy, olomoučtí Bluesberg, opět pražští Mateo Blues Band. A jak názvy napovídají, všechny provozovaly bluesovou muziku. Odpolední program zdarma pak zakončila polská jižanská skupina The Highway Brothers Band.

„S kapelou Mateo Blues Band zpíval a hrál na foukací harmoniku Matěj Ptaszek, kterého jsem tu už zažil hrát v duu i vyprávět v cestovatelské besedě. Takhle s celou skupinou to byl zase jiný zážitek,“ pochvaloval si Milan, pravidelný účastník této akce. Od osmnácté hodiny začal program ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně, který odstartovala plzeňská bluesová skupina St. Johny v čele s baskytaristou Zdeňkem „Wimpy“ Tichotou, kterého fanoušci znají z působení ve Framus Five Michala Prokopa.

Poctivou jižanskou muziku poté předvedli Copperhead County z Holandska a především pak Montana Stomp, kteří na tento jediný koncert do Kolína přicestovali ze Španělska. A fanoušci, kteří zaplnili všechny připravené židle u stolů, byli nadšeni jak z instrumentálních výkonů jednotlivých muzikantů, tak z pěveckého sympatické vokalistky Susan Colt, která si na závěr koncertu na sobě roztrhala síťované punčocháče.

Tečku za festivalem obstarala pražská kapela The Cell, která v jeho historii koncertovala asi nejčastěji, se zpěvákem Michalem Cermanem, jehož rockeři znají z tancovačkového Brutusu a milovníci tance jako vokalistu tanečního orchestru MoonDance Martina Kumžáka doprovázející účastníky televizní taneční soutěže StarDance.

„Bohužel jsem se rozhodl, že letošní třináctý ročník bude posledním. Nemůže za to třináctka, ale jsem na organizaci sám a mám ještě další priority,“ oznámil Dališ před večerním programem smutnou zprávu pro fanoušky, kteří za svojí oblíbenou muzikou jezdí z celé republiky.