Než ale za ohromného jásotu spadla tradiční látková opona se jménem kapely a začala funková jízda, bavila zhruba půlhodinku pro většinu přítomných téměř neznámá kapela Bert & Friends se zpěvákem a klávesistou říkajícím si Albert Romanutti, který před koncem setu ze sebe strhl růžový kostým, aby odhalil námořnický obleček. V některých vrstvách kolínského publika ale není kapela zase tak neznámá, protože si zahrála v Baru Pod Hodinama, a chystá se na Kolínský majáles.

Vzhledem k faktu, že Bert s přáteli použili ve většině případů aparaturu i nástroje hlavních hvězd, nebyla přestavba nijak náročná a zdlouhavá, takže po pouhé desetiminutovce se vřítili na pódium Matěj Ruppert s Terezou Černochovou doprovázeni rozjetou kapelou, která byla tentokrát oblečena ve variacích na tepláky adidas, Matěj ovšem ve slušivém saku, Terezu zdobila čelenka připomínající sochu Svobody a baskytarista Pavel Mrázek třímal svůj nástroj v kostýmu papeže. A hned fanoušky rozhýbali a rozezpívali skladbou Worst Lover. Po následující Saturday Matěj Ruppert pozdravil přítomné a zavzpomínal na kolínský koncert před dvěma lety na Karlově náměstí, který byl pro něj návratem na koncertní pódia po delší nemoci. „Byl super,“ potvrdil mu jeden z přítomných. Pochopitelně došlo i na titulní skladbu poslední desky Bad Time For Gentleman, v níž zpěvák za obrovského jásotu vyjmenoval všechny škodící politiky historie včetně současných Babiše a Zemana.

Klasický koncert plný hudebních fórků ukončila skladba Harder Than Your Father, přidávala se Intercooler a protože fanoušci pořád ještě neměli dost, zazněla nejdříve jedna z nejslavnějších písniček, My Friends a úplně na závěr se Tereza posadila za bicí, aby občas polechtala některý z činelů a Matěj v obrovském výkonu jen za doprovodu kláves zazpíval Libido. A to už byla definitivní tečka sobotního hudebního zážitku.