V obou výstavních síních nechyběla keramika. Oba sály zaplnil rekordní počet návštěvníků, především CEROP podobnou návštěvnost ve své historii nezažil. Vysvětlení nabízelo úvodní slovo Hany Žaludové, která autora představila coby studenta a pracujícího, divadelníka, hudebníka, výtvarníka a v neposlední řadě i manžela, otce a kamaráda. „Áda je velký kamarád, který ať dělá, co dělá, kouká na to, aby byla legrace. Navzdory šedinám je stále malým klukem velkým srdcem kamaráda, umělce a tuláka,“ nastínila Hana Žaludová. Hudebně vernisáž v CEROPu ozvláštnil špičkový jazzman a baskytarista Pavel Jakub Ryba, poté se účastníci přesunuli do městského společenského domu, kde zahrála kapela říkající si Prapukbílo.

„Všichni jsou to skautští vedoucí Modré Želvy Ratboř, ale ani jeden v Ratboři nebydlí, název si zvolili podle svých bydlišť v Praze, Pučerech, Kbílku a Lošanech,“ vysvětlila Hana Žaludová. Skupina přehrála několik country, ale i popových hitů, část návštěvníku je sledovala jako hudební koncert, ostatní se věnovali společenské konverzaci a vystaveným dílům.

V úplném závěru kolovala kytara a došlo na sborový zpěv zbylých účastníků a samozřejmě na folkově – countryový repertoár. Obě výstavy jsou k vidění až do konce června.