Obě parafráze pohádek Perníková chaloupka a Červená Karkulka aneb to je náhodička vytvořilo Divadlo z Praku, konkrétně pak herci Jarmil Škvrna a Karel Zima, kteří se tradičních kusů drželi jen hodně volně a spoléhali spíše na komunikaci s dětmi a jejich zatahování do děje včetně jejich učitelek.

Oba zmínění protagonisté na pódiu zůstali i v podvečer, ve hře Láska a párečky je doplnili Jan Révai, Ernesto Čekan a Kateřina Janečková a společně vytvořili první činohru v rámci neverbálního festivalu. Až na dvě, na první pohled pohoršeně odcházející seniorky, však diváci představení přijali dobře a výborně se bavili, dvojsmyslné narážky a občasné vulgarismy pak zajímaly především dorůstající mládež. S akrobacii na laně se poté přihlásila opět kolínská společnost Poprávu s Kristýnou Vlčkovou. Lucia Kašiarová před lety tento festival nejen organizovala, ale i na něm tančila, teď spojila síly s herečkou a dcerou slavného mima Vandou Hybnerovou, aby vytvořily punkovou clownesku Angely.

Dva černí andělé, agresivní hudba, osvobození ve chvíli, kdy se z křídel vysvléknou a zklamání některých diváků, že z jeviště doběhly jen na kašnu a ne že do ní rovnou neskočily. Před vrcholem večera nechyběla tradiční ohňová show, v níž si rozjeté děti, které žonglér plivající oheň musel občas vytahat za ucho, dokonce vykřičely přídavek. Původně mezinárodní divadlo založené v ruském Petersburgu Teatro Novogo Fronta se v Kolíně objevilo už několikrát, tentokrát zavítalo s přestavením Causa Fatalis a opět se svými charakteristickými atributy – koupel ve vaně, tentokrát jen se stylizovanou nahotou, lezení po sestavené konstrukci představující dům několika nájemníků, tanec, ohně, světla, jednoduché rekvizity jako stolička, srp nebo láhev šampaňského. „Hraji pořád, ale tohle představení jsem jen režírovala," usmívala se zakladatelka divadla, drobná Irina Andreeva.

Pak už fanoušky roztančila brněnská skupina Čankišou mísící v sobě vlivy mnoha etnik od arabského přes africký a indický až po balkánský a opírající se o fiktivní legendu o dávném jednookém lidu Čanki, jehož jazykem jsou skladby skupiny zpívány. Přestože se už blížila půlnoc, ještě teď v teplém podvečeru na chytlavé písničky křepčily děti. Zdá se, že vyrůstá nová generace tohoto festivalu a vzhledem k tomu, by rozhodně neměl zaniknout.