Slavilo se zde 110 let působení hasičů v obci a 670 let od vzniku obce samotné.
Program celého dne započala slavnostní schůze SDH. Poté se v čase oběda, přesně v poledne, uskutečnil pochod k pamětní desce věnované padlým hrdinům, kterého se pro nepřízeň počasí zúčastnil jen menší počet místních obyvatel. Dalo by se říct, že v komornější atmosféře pokračovala i další část dne.

Na programu byly hasičské závody. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – dospělí a děti. Mezi zúčastněnými dobrovolníky z řad hasičů bylo celkově třináct družstev.

Za starší zde soutěžila např. družstva Červeného Hrádku, Zibohlav, Kořenic a samozřejmě Drahobudic. První místo si odtud odvezl SDH Zibohlavy.

Mladší dobrovolníky zastoupila pouze družstva Drahobudic a Červeného Hrádku, která si tak malou účastí ve své kategorii zajistila místo na stupínku vítězů. V této části dne nechyběla ani ukázka HZS Kolín, která jistě potěšila hlavně nejmladší účastníky hasičského klání.

Po náročném denním programu, který byl ještě více stěžován vytrvalým deštěm, se sešli nejen místní, ale i přespolní u koupaliště, kde byly oslavy zakončeny taneční zábavou s bývalou beatovou legendou, kapelou Atlantik. Při jejích písničkách se příchozí, kterých bylo v tuto chvíli znatelně více než odpoledne, bavili až do brzkých ranních hodin.

Monika Matějková