Školákům z Kolína a okolí na dvou dopoledních koncertech hlavní protagonistce v rozdávání dobré nálady, hraní, zpívání a povídání pomohli i chlapci z pardubického sboru Bonifantes se sbormistrem Janem Míškem.

A díky souznění a spolupráci Hudebního divadla dětem a sboru Bonifantes vznikl koncertní pořad „Naše písnička aneb postavím si domeček“.
V něm se děti hravou a vtipnou formou seznamují se základy hudební nauky. Děti viditelně zaujal spád představení.

Jedna písnička střídala druhou, na scéně se objevovaly stále nové, překvapující prvky a atmosféru koncertů dotvářelo i nasvícení jednotlivých scén a písniček.

Děti se zapojily s účinkujícími a zpívaly autorské i lidové písně. Dokonce se i na jevišti zapojily i do samotného děje.

„On domeček a písnička spolu mají mnoho společného,“ popsala autorka a protagonistka představení Michaela Novozámská. „I písnička se skládá ze stavebních prvků. Not, melodie, rytmu. A v našem představení s námi děti takový hudební domeček staví. A tady u Vás jim to šlo náramně. Je pro nás odměnou, když po skončení koncertu za námi chodí paní učitelky a žádají nás o cd s písničkami, aby si je s dětmi ve školách zpívaly. Jezdíme do Kolína rádi, je zde skvělé publikum a určitě se příští rok opět setkáme třeba na vánočních koncertech.“ dodala.

Michaela si za dva roky hostování v Kolíně získala své publikum a na oba pondělní koncerty přišlo více než 700 dětí s pedagogy.

close zoom_in