Hned dvakrát členové všech záchranných složek předváděli v amfiteátru komentované vyprošťování osob z havarovaných vozidel a jejich zdravotnické a technické zajištění, stejně tak dvakrát se opakovaly ukázky zásahu členů pořádkové a zásahové jednotky Policie ČR s efektní střelbou, dýmovnicemi a zatýkáním pachatelů. Labe řezaly čtyři vodní skútry a jejich posádky zachraňovaly utopeného, neubývala fronta u stanu se simulací hoření, děti se oblékaly do hasičských obleků i si nasazovaly přilby. Z mostu přes řeku slaňovali na kladce hasiči s kvalifikací výškových prací a na návštěvníky čekalo mnoho, mnoho dalšího.

Ostrov, lávka i louka na druhé straně Labe byly neustále v obležení lidí, přesto stánky s občerstvením fungovaly a stíhaly. Vrchol dne pak obstaraly dva hudební koncerty v amfiteátru. První bavil místní Kolínský Big Band nejen se svými sólisty Petrem Konývkou, Johanou Jeřábkovou a Alžbětou Kosinovou, ale především s hostem v podobě herečky a zpěvačky Hany Holišové, která se stejným orchestrem zpívala před šesti lety na festivalu Kmochův Kolín.

Ta s obrovským nasazením i drivem zazpívala tuzemský i zahraniční repertoár včetně skladby Modlitba pro Martu z muzikálu o Martě Kubišové, kde alternuje hlavní roli s Berenikou Kohoutovou. V jedné skladbě připomněl dirigent orchestru Zdeněk Němec, proč projel s hrou na pozoun celý svět, Petr Konývka mimo jiné oprášil i hit Jiřího Korna Yvetta a všichni společně se v závěru dočkali obrovského aplausu.

Po půlhodince přestavby aparátu areál lehce prořídl, pořád ale byl ještě slušně zaplněný. Z Uherského Hradiště přijel jeden z těch lepších revivalů kapely Kabát říkající si Tabák. Jejich zpěvák Rosťa Kašík disponuje slušným rockovým chraplákem, a i když menší postavy a krátkých vlasů, fanoušky si získal hned úvodní skladbou Western Boogie a pak postupně se svými spoluhráči rozpalovali přítomné peckami jako Stará Lou, Bára, Colorado, ale i novinkami Nesmrtelná teta nebo Rumcajs miloval Manku. V pekle sudy válej bylo slyšet nejen v pekle, ale určitě i v nebi a na závěrečné a přídavkové Pohoda, Žízeň a Moderní děvče už byl amfiteátr ve varu a zpívali a tančili všichni včetně dětí a starců. V ideálním počasí, kdy nebylo ani vedro ani nepršelo, se další ročník Dne záchranářů vydařil.