Více jak osmdesát připravených židlí nestačilo zájmu příchozích a pořadatelé museli přidávat další, nakonec byl sál zaplněný a prodej permanentek na tyto koncerty již o několik desítek překročil číslo sto.

Letošním prvním interpretem se stala osmadvacetiletá klavíristka Kristina Marková Stepasjuková, která dorazila v doprovodu manžela a půlroční dcery. Mladá nadějná umělkyně zahrála tři skladby Petra Iljiče Čajkovského – Nocturno a Humoreska opus 10, Romance opus 5 a šestivětou Šest skladeb opus 19.

Koncert otevřela Sonáta h moll Josepha Haydna a jeho první polovinu ukončila Koncertní etuda C dur Bedřicha Smetany. Do kompletního výčtu repertoáru toho večera ještě chybí Sonáta I.X. 1905 Leoše Janáčka skládající se ze skladeb Předtucha a Smrt a od tohoto autora klavíristka po nekončícím potlesku přidala ještě jednu drobnou skladbu.

„Na tenhle koncert vážné hudby byl i pěkný pohled, tolik talentu dostala klavíristka, nejen dar hraní na klavír, ale i dar atraktivního vzhledu,“ vyznal se jeden z odcházejících mladších posluchačů.

Další koncert z letošního cyklu se uskuteční v podnikatelském inkubátoru CEROP 12. února a zahraje dechové kvinteto Prague Philharmonia Wind Quintet.