Už před sedmou hodinou večerní byl sál zaplněný a první partou, která jej hodinu bavila, byl místní punkový Prasákův gauč, jenž svůj hudební set zahájil skladbou Pečený prase, došlo i na již u fanoušků známé Chlupatá záda nebo Poslední voják či Lásky pytel, přidali písničku Nejsem starej, oblíbeného Prezidenta už pár fanoušků však vyvolávalo marně.

Kapela !V.V.Ú. se zpěvákem a výtvarníkem Štěpánem Málkem, který vystavoval i v kolínské Galerii V Zahradě, si pro fanoušky, kteří se k Vodvárkům sjeli z celé republiky, připravila jak premiéry několika skladeb, které dle frontmana zahráli muzikanti úplně poprvé, tak i křest jejich nové eponymní desky.

Pivem ji polili Štěpán Málek, kytarista Jednoty Kolín a Danuše Davidová, již zpěvák pozval coby porodní bábu této desky. Z ní samozřejmě zazněla většina skladeb, ale muzikanti sáhli i k nadšeně aplaudované úpravě pecky Svět jsou báry, kterou !V.V.Ú. natočili na sampler Plexis tribute vzniklý na památku zesnulého Petra Hoška, zpěváka, baskytaristy a tváře Plexisu.

Pokud to ještě šlo, tak s příchodem domácí Jednoty Kolín se místo pod pódiem ještě více zahustilo. Hudební parta okolo zpěváka a textaře Honzy „Visáče“ Poklopa má dar oslovovat širokou plejádu fanoušků skladbami o přátelství a vlastenectví v tom pravém slova smyslu, když ve svých písních oslavují třeba piloty RAF nebo válečníky od Zborova. A texty jejich písní si v publiku vedle sebe zpívají fanoušci holohaví s vytetovaným nápisem OI na krku společně s pankáči s číry na hlavách. A hit Mámě to neříkej, krásné synovské vyznání, si pak už zpívali úplně všichni v našlapaném sálu.

Na závěrečného Grázla naběhli na pódium nejvěrnější fanoušci i s bývalým kytaristou Štokym, aby si jej zapěli a zatančili i s kapelou. Přidávaly se působivá Od Zborova k Bachmači a vyznání hudebníku Františku Sahulovi Braníku věrnej syn, skoky z pódia do publika během celého koncertu pochopitelně nechyběly.

Hudební tečku za celým večerem rozjela až před půlnocí kapela Muerti z Jablonce na Nisou hrající street punk, rozjetá a úspěšná Lednová žízeň vol. IV. tak v celkové pohodě končila nad nedělním ránem.