Souboje začaly utkáním fotbalistů a hokejistů do 13 let, kteří sehráli duel na 2x20 minut. O přestávce se představily první dívky z taneční skupiny Freaks crew.

Taneční vystoupení dívek z Freaks crew. | Video: Deník/Petr Procházka

S příchodem 16. hodiny pak moderátor akce David Krédl začal postupně představovat hráče obou týmů zápasu legend. Slavnostní rozehrávky se poté ujal starosta Kolína Michael Kašpar. „Užijte si to a ať se hlavně nikomu nic nestane,“ popřál do mikrofonu všem přítomným.

Spolu s výkopem se rovněž začali ozývat hokejoví fanoušci říkající si „Kozla Nozdra“. Ti podporovali své oblíbence po celý zápas, který se hrál na 3x20 minut, nechyběly ani vlajky či pyrotechnika.

Ačkoliv o výsledek v první řadě nešlo, potvrdili fotbalisté svou výhodu a vyhráli 9:5. Na závěr se ještě konaly netradiční nájezdy z poloviny hřiště. Každý celek měl tři možnosti, tentokrát vyhráli hokejisté 2:1.

Po utkání došlo na to hlavní. Z rukou organizátorů akce Tomáše Šulce, Václava Čtvrtečky a Václava Čtvrtečky mladšího převzala zástupkyně primářky kolínské onkologie doktorka Yvona Szitásová šek pyšnící se částkou 75 670 korun. Číslo to však nebylo konečné, v průběhu následné retro diskotéky mohli lidé přispívat nadále.