Českobrodské posvícení se každoročně koná před svátkem svatého Václava.

Na náměstí se tak už ve středu objevily nejrůznější pouťové atrakce. Některé z nich jsou tradiční, jako například střelnice, řetízkáč nebo staročeské houpačky.

Zejména pro milovníky adrenalinu pak v Českém Brodě byly i moderní atrakce. „Na tohle mě nikdo nedostane,“ komentoval pod jednou z atrakcí Marek Macek. Na některé z nich se totiž slabším povahám stačilo jen podívat a žaludek jim dělal nepředvídatelné přemety.

Tentokrát na českobrodskou pouť přijelo více jak dvě desítky atrakcí. „Myslím, že je jich tu ale o něco méně než loni, chybí mi tu třeba tradiční labutě,“ řekl Kolínskému deníku jeden z návštěvníků českobrodské pouti.

První nadšenci se mohli svézt už ve čtvrtek. Hlavní nápor však českobrodské náměstí zažilo o víkendu. Volné dny ke své zábavě využila většina Českobroďáků a také mnoho obyvatel nedalekých obcí.

Večerní oblohu navíc v sobotu rozzářil každoročně připravovaný ohňostroj. „Letos byl snad nejkrásnější, jaký jsem v Brodě viděla,“ rozplývala se Veronika Sobíšková.

Celý víkend návštěvníkům a provozovatelům atrakcí přálo počasí. Nad Českým Brodem totiž vytrvale svítilo slunce a svými paprsky zalilo i celou pouť.

Během českobrodského posvícení ale proběhlo také mnoho dalších doprovodných akcí. Mimo jiné tak třeba tenisté sehráli již tradiční turnaj O posvícenský koláč.

Martin Šnajdr