Veřejná prezentace studie „Rekonstrukce kina Svět“, jejíž realizací by se měly jeho současné prostory proměnit v multifunkční kulturní a společenské centrum včetně kavárny a knihovny, proběhla v úterý v odpoledních hodinách na českobrodské radnici.

Setkání s občany se zúčastnil i architekt David Vávra, který představil svoji teoretickou studii o budoucí podobě kina Svět v Českém Brodě.

Populární herec, architekt a autor televizního pořadu Šumná města našemu Deníku ještě před zahájením setkání prozradil: „Měl by to být multifunkční kulturní prostor, který by měl sjednotit především knihovnu, minikino s přibližně 90 místy, cvičební sál, přednáškový sál, event. sklad knih a kavárnu. Zatím je to však v úrovni teoretické, protože objekt není zaměřen a není na něm udělaný diagnostický průzkum.“.

Autora studie doplnil místostarosta Českého Brodu Jakub Nekolný: „Vše bychom chtěli mít hotové nejpozději do roku 2011, i když jsme původně nepočítali s celkovou rekonstrukcí, ale pouze s částečnými úpravami stávajících prostor.“ Ve středu od 17 hodin proběhne prohlídka samotné budovy kina, kde si účastníci setkání budou moci udělat vlastní představu o plánované rekonstrukci kina.

Martin Šnajdr