Co je to boccia? „Jedná se o sport podobný francouzskému pétanque určenému lidem s těžkým tělesným handicapem odkázaných převážně na invalidní vozík. Před dvaceti lety se boccia stala paralympijským sportem,“ přiblížil pro spoustu lidí zatím neznámé sportovní odvětví Tomáš Křiva, hlavní organizátor celé akce.

Nastoupené sportovce přivítala i ředitelka školy Ladislava Vavrincová, při zahájení hrála státní hymna. Pak už se jednotlivá družstva rozmístila na čtyři hřiště. Boccia spočívá v tom, že určený hráč hodí bílý míček zvaný Jack a ostatní se pak snaží házením kožených červených a modrých míčků Jackovi co nejvíce přiblížit. Závodníkům na vozíku pomáhá nastavitelná rampa.

Na prvním místě se umístilo družstvo třídy 7.D pořádající školy, stříbro si odvezli borci z Poděbrad a na pomyslný třetí stupeň vystoupali žáci ze třídy 5.D kolínské školy. „První místa jsme sice vyhlásili, ale i když to zní jako fráze, zvítězili úplně všichni. Pro většinu těchto dětí je úspěchem každý výkon, medaile si kromě oceněných odváželi i senioři, kteří se nazvali Pohodáři. Přesně tak i vystupovali a ocenili jsme jejich statečnost,“ uzavřel Tomáš Křiva.